Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ogloszenia - 01.01.2012

Drukuj PDF


UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI - 1 stycznia 2012

 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Po Mszach świętych, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 7.00 i 9.00, w soboty bez zmian. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki od godz. 10.00 - 11.00.

3. 5 stycznia I czwartek miesiąca - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także za naszych ofiarodawców i dobrodziejów.

4. W piątek 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Uroczystością Trzech Króli. To także I piątek miesiąca. Msze św. jak w każdą niedzielę z poświęceniem kredy, kadzidła i mirry. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na Misje. Przed liturgią u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirę. Kiedy powrócimy do domów, według chrześcijańskiego zwyczaju, naznaczmy drzwi naszych domów symboliką chrześcijańską. Spowiedź pierwszo piątkowa na wszystkich Mszach św.

5. 7 stycznia I sobota miesiąca. Poranna Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w intencji Żywego Różańca ze zmianą tajemnic. W  styczniu, ze względu na Kolędę nie będzie odwiedzin chorych.

6. Za tydzień, w niedzielę 8 stycznia po Mszy o 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

7. Dziękujemy Wam Drodzy za ofiary złożone przy okazji roznoszenia opłatków jak i za wszystkie ofiary złożone w grudniu. Łączna suma Waszego daru złożonego na budowę kościoła to 7776 zł. Bóg zapłać! Przy tej okazji podajemy również do publicznej wiadomości, że ks. proboszcz na rekolekcjach, które wygłosił w Brzegu Dolnym zebrał na budowę kościoła 3,5 tys. zł. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ofiarodawcach i darczyńcach.

8. Przypominamy, że 21 stycznia 2012r. nasza Rada Parafialna i Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizują w Domu Ludowym zabawę karnawałową, której dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła. Chętnych prosimy o kontakt z paniami Ireną Banaś i Czesławą Babiak. Zaś 22 stycznia o godz. 16.00 zapraszają nas, zupełnie gratisowo, na spotkanie, także do Domu Ludowego, na wspólne kolędowanie i jasełka. Abyśmy wiedzieli dla ilu osób przygotować miejsca, prosimy, aby do następnej niedzieli, chętni wpisali się w zakrystii na listę. Prosimy także o upieczenie ciasta na te dwie imprezy. A na kogo możemy w tej kwestii liczyć, prosimy o zdeklarowanie się.

9. W poniedziałek 2 stycznia rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą Rodziny, które odwiedzać będziemy w danym dniu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przy okazji kolędy, w naszej tradycji, składane są ofiary z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne, Kurię i Parafię. Przy tej okoliczności, ośmielamy się nieśmiało prosić Was, również o ofiary na budowę kościoła. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie takowy dar złożyć, to prosimy podobnie jak w ubiegłych latach, kopertę, którą przyniosą nam dzień wcześniej ministranci z przeznaczeniem na budowę naszej świątyni podpisać nazwiskiem rodziny, adresem i sumą jaka będzie darowana. Prosimy, aby brak środków materialnych nie był przyczyną zamkniętych przed nami drzwi. Po Kolędzie nie idziemy po to by odebrać od Was ostatni grosz, ale po to by nieść Wam Dobrą Nowinę i błogosławieństwo Nowonarodzonego. Jeżeli kogoś nie stać na dar materialny niech ofiaruje swoje cierpienie i szczerą modlitwę w intencji naszej Parafii oraz dzieła budowy świątyni. W miarę możliwości prosilibyśmy, aby rodzina była w komplecie. Prosimy, aby wcześniej pozamykać wszystkie zwierzęta domowe. Wszystkich uczniów tak ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej prosimy, aby przygotowali zeszyty z religii, dzieci obrazki, które dostają po niedzielnej Mszy św. i kontrolki ze spowiedzi pierwszopiątkowych. Młodzież gimnazjalna swoje indeksy z przygotowań do bierzmowania.


 
sw. augustyn.jpg

Koronka do Miłosierdzia Bożego

modlitwy, intencje, pieśni


Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości