Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/yla50994/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Spis treści
Święta Rita
W małżeństwie...
Początki za murami klasztoru
Ostatnie lata życia
Księga Intencji za wstawiennictwem świętej Rity
Wszystkie strony

Święta Rita

 Święta Rita
patronka spraw trudnych i beznadziejnych

Urodziła się w Roccaporena, w prowincji Cascia we Włoszech, prawdopodobnie w roku 1367. Rodzice byli ubogimi wieśniakami. Była ich jedynym dzieckiem, uproszonym u Boga, gdy byli już w podeszłym wieku. Wszyscy w Roccaporena i w okolicy znali ich jako ludzi dobrych, pracowitych i pobożnych. Ojca nieraz proszono, aby był pośrednikiem i rozjemcą w sąsiedzkich i rodzinnych sporach. Matkę często wzywali do chorych - odwiedzała ich, pielęgnowała, opatrywała rany, udzielała pomocy.

          Bardzo kochała rodziców, dom rodzinny i piękne, choć dzikie górskie okolice nad potokiem Corno. Chętnie pracowała w swoim małym ogródku położonego na zboczu jednej z gór, gdzie między innymi hodowała czerwone róże. Lubiła wspinać się na wysokie skały, by stamtąd podziwiać wspaniałe widoki - i wtedy zdawało jej się, że tam w górze jest jakby bliżej Boga, który stworzył to całe piękno... Od wczesnej młodości Rita pragnęła poświęcić się Bogu w życiu zakonnym.

          Ale rodzice nie chcieli o tym słyszeć. Trudno im się było dziwić. Byli już starzy i chorzy, potrzebowali coraz bardziej pomocy i opieki. Zresztą, inaczej wyobrażali sobie szczęście ukochanej córki. Wkrótce oznajmili czternastoletniej dziewczynie, że planują dla niej małżeństwo. Fernando Mancini, do niedawna jeszcze żołnierz, który właśnie powrócił do wsi, poprosił o rękę Rity. 

Kancelaria parafialna

czynna
środa 16.00 - 17.30
czwartek 8.30 - 9.30
sw. augustyn.jpg

Koronka do Miłosierdzia Bożego

modlitwy, intencje, pieśni

Nasi święci


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/yla50994/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Czytania


Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/yla50994/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości